24 jun 2022

Rusza cykl letnich koncertów Kultura na Bani

Koncert Afromental, 10. urodziny Future Folk, włoski tribute MUSE, a dla dzieciaków koncert piosenek z animacji Disney - to tylko kilka z pięćdziesięciu wydarzeń które przygotowali w tym roku organizatorzy Kultury na Bani.

 

Wakacje 2022 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych imprez spod szyldu Kultury na Bani. W tym roku już po raz dwunasty teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także zespoły dziecięce. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny.

Koncertowy rozkład jazdy na całe lato znajdziesz na www.kulturanabani.pl

„Kultura na Bani w ciągu poprzednich edycji wypracowała sobie renomę festiwalu, w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń kulturalnych jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować gościom Resortu Bania, a także mieszkańcom i turystom spędzającym wakacje na Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki.” - mówi Tomasz Rzadkosz, koordynator Kultury na Bani.

Harmonogram imprez jest imponujący - każdy znajdzie coś dla siebie niemal każdego dnia wakacji. Ale po kolei…

We wtorki na stoku Bania będziemy czekać na miłośników dobrego filmu w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku. Seanse w każdy wtorek wakacji, 21:00. W repertuarze m.in.:  “Parasite”, “Na noże”, “Bohemian Rhapsody”, “Gucci” i inne.

Środy wybraliśmy na dzień z Kapelą Góralską w Restauracji Góralskiej. Wieczorki w każdą środę wakacji, 19:00-22:00.

czwartki o 17:00 koncerty familijne zagrają Violka & Bobass. Dodatkowo na specjalnym koncercie w niedzielę 21 sierpnia usłyszymy największe hity z animacji Disney & Pixar w wykonaniu warszawskiej akademii muzycznej Live Art.

W piątki Kultura na Bani już po raz kolejny przeniesie nas w czasie za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie przeboje klasyków - Elvis Presley, The Beatles, Queen, AC/DC, Deep Purple, Bon Jovi, Nirvana, Roxette, oraz współczesnych gwiazd rocka - MUSE i Foo Fighters!

W soboty Scena Kultury na Bani będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:30, dzięki koncertom zespołów z Podhala. O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty takich wykonawców jak Afromental, Future Folk, Clodie, Beltaine, Redlin, Sun Followers, Samokhin Band, Magda MAGIC Piskorczyk, Bum Bum Orkestar i Oreada.

Nie można zapominać także o innych imprezach odbywających się w Białce Tatrzańskiej: 

  • Festyn Białczański (6-7 sierpnia, wystąpią Łydka Grubasa i Varius Manx),
  • Arbuzobranie (13 sierpnia, poprowadzą Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru oraz Krzysztof Ferdyn z Radia FEST)
  • Sport & Fun Festival (14 sierpnia, zagrają Clodie i Roksana Węgiel)

 

 

Organizatorzy: Hotel Bania **** Thermal & Ski oraz Terma Bania

Współfinansujący: Gmina Bukowina Tatrzańska

Sponsorzy i Partnerzy: Kotelnica Białczańska, Tatry Super Ski, RhSport, Sport Town, Pepsi Max, Danone, Żywiec

Patroni medialni: Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Podhale24.pl, Malopolskaonline.pl, Regiontatry.pl, Goral.info.pl, Nowotarska Telewizja Kablowa, Nowytarg24.tv, Podhale Region

Sign up for the newsletter
Get special offers

newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close