02 jun 2023

Festiwal Rowerowy - Białka Tatrzańska

W dniach 2-4 czerwca na terenie ON Kotelnica Białczańska i Resortu Bania odbędzie się wyjątkowa impreza dla miłośników 2-kółek Festiwal Rowerowy Białka Tatrzańska.

W trakcie Festiwalu przez 3 dni będą odbywać się Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule XCO oraz wyścigi Short Track i sztafety młodzieżowe, podczas których na starcie zobaczymy wszystkich najlepszych zawodników w Polsce, którzy będą walczyć o medale i koszulki Mistrzów, a dodatkowo zostanie wyłoniona kadra Polski na III Igrzyska Europejskie (będą to jednocześnie Mistrzostwa Europy), które w tym roku odbędą się w Polsce na terenie województwa małopolskiego 25 czerwca w Krynicy Górskiej. Na Mistrzowskiej trasie w sobotę 3.06.23 będą mogli również wystartować również amatorzy, którzy będą rywalizować w oddzielnym wyścigu z podziałem na kategorie wiekowe.

W sobotę skoro świt na starcie staną miłośnicy szutrów, którzy o 6 rano wyruszą na przepiękną trasę Tatra Gravel Race, poprowadzoną w dużej części w terenie Dookoła Tatr, do pokonania będą mieli 268km z przewyższeniem ponad 3500 metrów, a limit wjazdu na metę upływa w niedzielę o godz. 17:00.

O godz. 7:00 na trasę wyruszą z kolei szosowcy na wymagającą pętlę Dookoła Tatr w ramach Marathon Tatry Race, podczas jazdy pokonają 244km z przewyższeniem również ok. 3500 metrów. Dla osób mniej wprawionych przygotowana jest trasa po Podtatrzu, gdzie będzie można zdobyć Przełęcz Głodówka, Zdziarska i Łapszanka podczas ok. 70km, którą pokona każdy amator jazdy na rowerze.

W sobotni wieczór o godz. 20:00 odbędzie się Koncert Zespołu Beltaine, który uczci Międzynarodowy Dzień Roweru.

W niedzielę w godz. 10:00-16:00 zapraszamy do resortu Bania na Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, gdzie będzie mnóstwo atrakcji dla dzieci, pokazy, koncert dla dzieci, konkursy i zawody rowerowe z nagrodami.

Na stokach ON Kotelnica Białaczańska w niedzielne popołudnie wystartują główne wyścigi: Elita i U-23 Kobiet godz. 1 4:00 oraz Elita i U-23 Mężczyzn godz. 16:00. 

Z rywalizacji na trasie Mistrzostw Polski MTB będzie każdego dnia prowadzona transmisji Live.

W naszym miasteczku zawodów będzie można spotkać nasze Ambasadorki Anię Szafraniec-Rutkiewicz i Kasię Soluś-Miśkowicz, która dodatkowo wraca na trasę i będzie też rywalizować w Elicie Kobiet!

Więcej informacji: www.tatracyclingevents.com/festiwal-rowerowy-bialka-tatrzanska

Zapraszamy do Kibicowania i czynnego udziału całymi Rodzinami.

Sign up for the newsletter
Get special offers

newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close