Terma

Poznaj nasze Baseny Termalne

Woda Termalna

Kompleks Terma Bania tworzą baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne, napełnione wodą termalną o temperaturze 34 - 38°C. Woda wykorzystywana w Termie Bania pozyskiwana jest z głębokości 2500 metrów, a jej początkowa temperatura to 72°C. Do basenów trafia po oddaniu części energii cieplnej, zachowując przy tym cenne mikroelementy. 

Odkryj właściwości Wody Termalnej

Już starożytni ukłuli maksymę sanitas per aquam, czyli zdrowie przez wodę. Stąd pochodzi popularny skrót SPA, często używany w sprzeczności z jego pierwotną ideą. Najlepszym przykładem filozofii sanitas per aquam są obiekty wykorzystujące moc wody czerpanej z głębi Ziemi - w tym Terma Bania.

Woda w basenach białczańskiej termy to woda mineralna, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę, co czyni ją wodą termalną. Zawiera ona: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo.

Podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie przez organizm tych cennych substancji. Kąpiele w wodzie termalnej: obniżają poziom stresu, ułatwiają relaksację i przywracają równowagę psychofizyczną, poprawiają ciśnienie i przemianę materii, wspomagają proces odchudzania, eliminują bóle głowy o bezsenność, przyspieszają rekonwalescencję, eliminują schorzenia i niedoskonałości skóry, wyraźnie poprawiając jej wygląd. 

Pokaż video
Video

połączenie designu z elementami góralskimi Nowoczesność i tradycja

Początki Bani

Ekologiczne rozwiązania

Pomysł budowy kompleksu termalnego zrodził się w 2006 roku i od samego początku zakładał wpasowanie nowo powstałego obiektu w naturalne ukształtowanie terenu. Inwestorom zależało na unikalnym połączeniu nowoczesnego designu z elementami góralskiego folkloru, przy zachowaniu ekologicznych rozwiązań. Materiały wykorzystywane podczas budowy miały być naturalne: kamień, drewno – w większości występujące na Podhalu.

Ekologiczne rozwiązania

Unia Europejska

Obiekt korzystał z dofinansowania Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym osi priorytetowej 4 Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. 

Projekt o nazwie: Nowy Park Wodny: Geotermalna Innowacja w Usługach Leczniczo Rekreacyjnych był realizowany w okresie 2009-2011.

Unia Europejska

zapoznaj się Woda termalna

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem stwierdził, że woda na pływalniach w Parku Wodnym Bania S.A. odpowiada rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna spełniać woda na pływalniach (Dz. U. z 2015 r. poz. 2016 z późn. zm.).  Data ostatniego badania: 06.10.2020 r.

Poznaj aktualne Promocje Termy

Pokaż wszystkie promocje

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij