Saunarium

Saunarium Bania Relaks i harmonia

Saunarium

To miejsce, gdzie filozofia saunowania łączy się z głęboką relaksacją i wyciszeniem. W saunach Termy Bania odzyskasz wewnętrzną harmonię i zbudujesz odporność. Skorzystaj z seansów i nocy saunowych - wyjątkowych wydarzeń przygotowanych i realizowanych z myślą o pełnym wykorzystaniu dobrodziejstw, jakie oferuje sauna.

Sauny w Termie Bania Ruska Bania

​​Ruska Bania to wyjątkowa sauna, zlokalizowana w ogrodzie naszego Saunarium, tuż obok basenu chłodzącego i naturystycznej strefy opalania. To tutaj najczęściej odbywają się prowadzone przez Saunamistrzów rytuały saunowe, które są dostępne w cenie biletu. Ma tradycyjny charakter sauny rosyjskiej - bani. Jak całość naszego Saunarium jest wykonana z naturalnych elementów: drewna i kamienia, aby podkreślić bliskość natury i charakter naszej Termy. Saunowanie w naszej Ruskiej Bani wzmacnia cały organizm i ma silne właściwości relaksacyjne.

 • temperatura do 65°C
 • wilgotność do 60%

Sauny w Termie Bania Sauna Stara Góralska

Sauna Stara Góralska to niezwykła fuzja folkloru z tradycyjną funkcją sauny. Połączyliśmy góralską chatę, wykończoną drewnę i kamieniem, z naparami ziołowymi i siennymi, które uwalniają swoje właściwości oczyszczające pod wpływem temperatury. Odwiedź tę saunę, aby doświadczyć jednocześnie tradycji góralskiej oraz przyjemności obcowania z naturą w jej najczystszej postaci.

 • temperatura do 60°C
 • wilgotność do 35%

Sauny w Termie Bania Sauny fińskie

W naszym Saunarium znajdują się dwie sauny fińskie. Jest to najpopularniejszy typ sauny. Klasyczna skandynawska sauna fińska charakteryzuje się wysoką temperaturą i niską wilgotnością. Seans w tej saunie rozpoczynamy od najniższego stopnia i systematycznie, zależnie od samopoczucia, przesuwamy się na wyższe siedziska. Dla zwiększenia dobroczynnych efektów saunowania, gorące kamienie znajdujące się w piecu, polewa się wodą. Ta czynność jonizuje powietrze, dzięki czemu organizm łatwiej się odpręża, a zmęczenie i nerwowość niwelują się.

 • temperatura do 100°C
 • ​wilgotność do 20%

Sauny w Termie Bania Grota kamienna solna

Ściany i sufit tej sauny zostały wykonane z naturalnego kamienia, co nawiązuje do grot występujących w przyrodzie, szczególnie licznych w Tatrach. Zastosowanie dozownika solanki powoduje, że powietrze wewnątrz sauny jest nasycone szeregiem mikroelementów, będących istotnym czynnikiem profilaktycznym i leczniczym. Relaksacyjne działanie uzupełniają efekty świetlne. 

 • temperatura do 50°C
 • wilgotność do 45%

Sauny w Termie Bania Łaźnia parowa

Rodowód łaźni parowych sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego i terytorium basenu Morza Śródziemnego, inaczej zwana jest łaźnią rzymską lub turecką. Tę w Termie Bania wyposażyliśmy w kominek parowy, do którego aplikuje się mieszanki zapachowe o prozdrowotnych właściwościach. Jest dobrym wyborem dla początkujących saunowiczów, którzy potrzebują jeszcze czasu, aby przystosować organizm do wyższych temperatur. Wysoka wilgotność sprawia, że woda łatwiej wnika w skórę, wypłukując z niej szkodliwe substancje i toksyny.

 • ​temperatura do 45°C
 • wilgotność do 100%

Wiele możliwości Atrakcje Saunarium

W naszym Saunarium oprócz saun znajdziesz także niecki chłodzące oraz wyjątkowe przestrzenie do relaksu:

 • basen z wodą chłodzącą do pływania o temp. do 24°C
 • basen solankowy o temp. do 36°C
 • tężnię solankową
 • grotę solną
 • basen z masażem stóp
 • beczkę z lodowatą wodą do schładzania
 • drink bar
 • naturystyczną strefę opalania

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji są Rytuały Saunowe, które odbywają się 7 dni w tygodniu, zgodnie z wyznaczonym harmonogramem w godz: 12:00, 14:00, 16:00 (seans z maską na włosy - sauna parowa), 17:00 (seans wyłącznie dla Pań), 18:00 (seans z witkami brzozowymi), 19:00 (seans z peelingiem solnym), 20:00, 21:00 (seans mroźny z kryształkami mentholu).

Rytuały są bezpłatne, dostępne w ramach biletu do Saunarium.

Naszą ofertę znajdziesz na portalu StrefaSaun.pl

Kilka godzin relaksu

Kilka godzin relaksu

Saunarium, tylko saunarium! A tam cisza i spokój. Dostępnych kilka bardzo fajnych saun oraz zewnętrzny basen gdzie nie ma dostępu cała reszta gości Term Bania. W głośnikach relaksująca muzyka. 

Poznaj aktualne Promocje Termy

Pokaż wszystkie promocje

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij