26 maj 2018

Wakacje w górach - pomysł na urlop

Coraz więcej osób odkrywa piękno polskich gór i decyduje się spędzić letni urlop w górach. Najgorętszą destynacją są oczywiście Tatry wraz ze słynnym Zakopanem. Najwyższe polskie góry to jednak nie tylko to, co pewien poeta określa jako miłość w Zakopanem. Żeby faktycznie wypocząć w górach, czasem lepiej jako punkt wypadowy wybrać mniej popularną miejscowość z dobrą lokalizacją i atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Dlatego polecamy wakacje w Białce Tatrzańskiej.

Białka Tatrzańska jest zlokalizowana na wschodniej stronie Podhala. Przez miejscowość przepływa rzeka Białka, której bieg rozpoczyna się wzdłuż najpopularniejszego szlaku w polskich Tatrach - z Palenicy Białczańskiej nad Morskie Oko - a kończy w jeziorze Czorsztyńskim, zasilając Dunajec. Oznacza to między innymi, że z Białki Tatrzańskiej jest naprawdę blisko do szlaku na Morskie Oko - jedyne 20 km - trasą, która omija większość ruchu w tym kierunku z Zakopanego.

Punkt startowy wielu szlaków w polskich Tatrach, czyli Kuźnice oraz kolejka na Kasprowy Wierch to odległość 25 km, a popularny Chodnik w Koronach Drzew w słowackim Zdziarze jest oddalony o 27 km od Białki Tatrzańskiej. Stąd już tylko chwila drogi pozostaje do słowackich Tatr Wysokich, na czele z Łomnicą oraz do malowniczego jeziora Szczyrbskiego z pobliskim Wodospadem Skok w Dolinie Młynickiej.

Choć w Tatrach znajduje się wiele łatwych szlaków turystycznych dla amatorów górskich wycieczek, także szlaki odpowiednie dla dzieci i osób starszych, są to jednak w dużej mierze wymagające góry. Bardziej łagodne szlaki górskie znajdują się zarówno w samej Białce Tatrzańskiej, położonej na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, a także w pobliskich Pieninach. Białka to świetny punkt wypadowy nie tylko w Tatry, ale także do jeziora Czorsztyńskiego, zamków w Niedzicy i Czorsztynie i całości Pienińskiego Parku Narodowego - jego polskiej i słowackiej części.

Wakacje w górach to w dużej mierze podziwianie pięknych krajobrazów przyrody w trakcie wycieczek i przemierzania szlaków. Nie można jednak zapomnieć o odpoczynku, dlatego warto w swój plan urlopu dopisać czas na relaks. Tutaj z pomocą przychodzi najlepsza atrakcja Białki Tatrzańskiej (i nie tylko) - Terma Bania z mnóstwem atrakcji dla dzieci (i nie tylko). Dzięki Termie Bania zrealizujesz swój wakacyjny plan w 100%, wypoczywając w basenach termalnych z widokiem na Tatry. 

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij