04 cze 2018

Rowerem w górach - trasy rowerowe w okolicach Białki

Nie wyobrażasz sobie wakacji bez roweru? W okolicy Białki Tatrzańskiej znajduje się wiele tras rowerowych idealnych na spokojne rodzinne wycieczki z podziwianiem pięknych krajobrazów. Oczywiście, nie brakuje także tras dla zaawansowanych kolarzy, poszukujących solidnego rowerowego treningu. 

Białka Tatrzańska kojarzy się przede wszystkim ze świetnymi basenami termalnymi z widokiem na Tatry - Termą Bania. Dla urozmaicenia planu urlopowego, oprócz wodnych szaleństw w aquaparku warto wybrać się na rowerową wycieczkę po okolicy. 

Terma Bania położona jest na stokach Kotelnicy, skąd rozpoczyna się większość łatwych tras rowerowych. Na Kotelnicę wjedziecie wyciągiem krzesełkowym, z jej szczytu prowadzi łatwa, widokowa trasa rowerowa do Bukowiny Tatrzańskiej. Stamtąd można ruszyć dalej na objazd po malowniczych górskich miejscowościach, jak Groń i Leśnica, czy Gliczarów Górny.

Miłośnikom długich tras polecamy wycieczkę rowerową z Białki Tatrzańskiej do Szczawnicy przez Niedzicę, Sromowce i Czerwony Klasztor. Podczas tej wyprawy do pokonania jest prawie 50 km tras, jednak nie jest to trasa szczególnie trudna. Ten szlak rowerowy prezentuje się wyjątkowo pięknie w części, w której biegnie wzdłuż Pienińskiego Przełomu Dunajca.

Na prawdziwych asów kolarstwa czekają przynajmniej dwie pobliskie zaawansowane trasy rowerowe z bardzo trudną charakterystyką. Pierwsza to szlak z Białki przez Czarną Górę do Trybsza o długości 7,5 km, z potężnym podjazdem, a druga, nieco dłuższa, to trasa z Białki na Jurgów przez Rzepiska (Grocholów Potok) i Łapszankę do Łapsz Wyżnych.

Mapa tras rowerowych w okolicach Białki Tatrzańskiej znajduje się tutaj.

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij