13 wrz 2018

Najlepsze widoki w Tatrach bez chodzenia po górach

Czasem przychodzi taki dzień, gdy lenistwo wygrywa z dobrymi chęciami i wolimy po prostu podjechać do punktu widokowego, niż męczyć się na górskich ścieżkach. W tym artykule znajdziecie namiary na kilka miejsc, z których można podziwiać Tatry bez chodzenia po szlakach.

Litwinka, punkt widokowy na Czarnej Górze

Naprzeciw budynku Termy Bania góruje Litwinka z charakterystycznym krzyżem na szczycie. Można tam dojechać samochodem i nacieszyć wzrok widokiem Tatr, a także Pienin i Gorców. 360 stopni uczty dla oczu!

Przełęcz nad Łapszanką

W bezchmurnej, przejrzystej aurze z tego miejsca rozpościera się zapierający dech w piersiach widok od Tatr Bielskich aż po Zachodnie. Dojazd tutaj nie należy do najłatwiejszych, szczególnie zimą, ale dla tych widoków – warto.

Ciągłówka – Zakopane

Podziwiaj Zakopane w dolinie na tle Tatr, z mocno zaakcentowanym Giewontem. Dojazd tutaj stanowi wyzwanie, gdyż w części prowadzi drogą nieutwardzoną. W Zakopanem na ul. Ciągłówka, jeszcze przed dojazdem do szpitala, skręć w lewo i kieruj się wąską drogą w górę. W pewnym momencie asfalt się kończy, a do punktu widokowego pozostaje ok 400 m drogą szutrową. Można tutaj także dojechać od strony Zębu w kierunku Zakopanego.

Polana Głodówka

Bajeczna panorama Tatr z polany w Brzegach, przy drodze z Białki Tatrzańskiej nad Morskie Oko. Po przeciwnej stronie ulicy znajduje się Schronisko Górskie ZHP, gdzie można zjeść pyszne, domowe ciasto i przyjrzeć się szczytom bliżej za pomocą zainstalowanej tam lunety.

Terma Bania

W naszych termach możesz podziwiać Tatry bezpośrednio z basenów! Widać zarówno Tatry Bielskie, jak i Tatry Wysokie słowackie i polskie. Wybierz leżankę z masażem wodnym i nasyć się widokiem naszych pięknych gór.

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij