18 wrz 2018

Jesień w górach – idealna pora dla seniora

Patrząc na tegoroczny wrzesień, życzylibyśmy wszystkim miłośnikom Tatr takiej pogody. Nasi goście w lipcu byli zdecydowanie mniej rozpieszczani przez aurę. Jesień to idealna pora na odwiedziny Podhala i gór, szczególnie dla seniorów. Łagodniejsza pogoda, barwne krajobrazy i brak tłumów to najmocniejsze zalety jesiennych wyjazdów w Tatry.

(Dość) stabilna pogoda

Pogoda w górach nie bywa kapryśna. Jest kapryśna. Ale jesienią jakby mniej. Porównując z tegorocznym lipcem z ulewami i chmurami, wrzesień wygląda jak panna na wydaniu – można się zakochać. Temperatury są dużo łagodniejsze, oscylują wokół 20 stopni. To wprost idealne warunki do górskich wędrówek. Oczywiście, zdarzają się też dni deszczowe i pochmurne, ale nie trwają seriami, jest więc duża szansa, że kilka dni urlopu będzie pogodowym strzałem w dziesiątkę. Przypominamy, że przed wyjściem w góry zawsze należy sprawdzić pogodę i aktualne komunikaty TOPR i TPN.

Tłumy? Jakie tłumy?

Magnetyczne Tatry przyciągają do siebie miłośników górskich wędrówek i krajobrazów w każdą pogodę, jednak rekordową popularnością nasze najwyższe góry cieszą się w wakacje, szczególnie w sierpniu. Jesień to dobry czas dla tych, którzy w górach szukają samotności, spokoju i wytchnienia. Warto wtedy wybrać mniej znane szlaki, które często są bardziej urokliwe i piękniejsze od tych na topie.

Nie tylko wędrówki

Jesień to także czas otwarcia teatralnego sezonu artystycznego po wakacjach. Zakopiański Teatr Witkacy w swoim repertuarze nawiązuje licznie do swojego patrona, symbolu Zakopanego – Stanisława Ignacego Witkiewicza. Siedzibą teatru jest budynek dawnego Zakładu Wodoleczniczego dr Andrzeja Chramca, a przecież dobroczynne działanie wody to coś, na czym w Termie Bania znamy się bardzo dobrze.

Sanus per aquam

Kąpiele w basenach białczańskiej Termy to tak naprawdę kąpiele w wodzie mineralnej, która dzięki energii Ziemi osiąga wysoką temperaturę. Nasze wody termalne zawierają mnóstwo dobroczynnych dla organizmu mikroskładników: siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Podwyższona temperatura i lekko kwaśny odczyn ułatwiają wchłanianie tych cennych substancji. Wizyta w Termie Bania niesie szereg korzyści dla zdrowia, takich jak:

  • obniżenie poziomu stresu
  • ułatwienie relaksacji
  • przywrócenie równowagi psychofizycznej
  • regulowanie ciśnienia
  • poprawa przemiany materii
  • wspomaganie procesu odchudzania
  • eliminowanie bólu głowy i bezsenności
  • przyspieszenie rekonwalescencji
  • łagodzenie schorzeń i niedoskonałości skóry.

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij