11 gru 2018

Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?

Wielu z Was od samego zakończenia zimy czeka już na kolejną, żeby tylko znaleźć się na stoku i jeździć, pudrować, biegać, czy skitourować. Mamy dobrą wiadomość: Zima nadeszła! Białczańskie stoki i wyciągi zostały otwarte, hotelowe pokoje czekają na gości, a gorące wody i sauny Termy Bania są w gotowości do rozgrzewania i regeneracji po szusowaniu!

Zadbaj o swoją formę

Największą przyjemność z jazdy po białym puchu gwarantuje odpowiednie przygotowanie fizyczne. Aby uniknąć bólu stawów i mięśni oraz nieznośnej zadyszki po kilku zjazdach, warto regularnie ćwiczyć, biegać, chodzić na siłownię. Aktywność fizyczna kilka razy w tygodniu świetnie przysłuży się także na narciarskim urlopie, nie wspominając już o tym, że wytrenowane mięśnie zmniejszają ryzyko kontuzji, o które na stoku nietrudno. Lepsza forma to także więcej czasu spędzonego na stoku, a to liczy się przede wszystkim, prawda?

Przygotuj i uzupełnij sprzęt
Bezpieczeństwo przede wszystkim- przygotowując sprzęt, pamiętaj o odpowiednio dobranym kasku do jazdy - to podstawa bezpiecznego szusowania na nartach, czy snowboardzie. 
Kluczem do czerpania przyjemności z jazdy jest odpowiednie przygotowanie nart lub deski - naostrzenie krawędzi i smarowanie. Zazwyczaj sklepy sportowe posiadają tego typu usługi w swojej ofercie, oczywiście na miejscu także można bez problemu przygotować swoje narty. Takich zmartwień nie mają osoby, które wypożyczają sprzęt na miejscu. Wypożyczalnie przy kompleksie Bania oferują doskonale przygotowane komplety sprzętu narciarskiego.

Rozwiń swoje umiejętności
Trening czyni mistrza, czyli im więcej jeździmy, tym lepsi jesteśmy. Czasem jednak warto postawić na trening pod okiem mistrza, czyli wynajęcie specjalisty, który udoskonali naszą technikę jazdy. Będąc w Białce podejdźcie do szkółek narciarskich i rozwijajcie swoje umiejętności na stokach Kotelnicy.

Après-ski w Termie Bania
Nie ma nic lepszego po dniu spędzonym na stoku, niż gorące wody termalne. No, może jeszcze aromatyczny rytuał saunowy, który odpręży po wysiłku i zregeneruje przed kolejnym dniem szusowania. Sprawdź nowe baseny zewnętrzne w Strefie Relaksu Termy Bania i ciesz się idealnym zakończeniem dnia w Białce Tatrzańskiej.

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij