24 kwi 2020

Nieznane okolice Białki Tatrzańskiej - szlak na Magurki z Ochotnicy

Będą na Podhalu obowiązkiem jest odwiedzenie naszych najwyższych gór, czyli Tatr. Jednak często bywa, a w szczególności w sezonie, że są one mocno zatłoczone i wędrowanie po tak obleganych szlakach nie jest już tak przyjemne. Dlatego mamy dla Was propozycję trochę inną i w żadnym wypadku nie gorszą. 

Gorce! Mówi Wam to coś? Znajdujący się tam Park Narodowy jest równie piękny i położony niedaleko od naszej Termy, bo w odległości około 11 km. Na jego terenie znajdują się 4 wieże widokowe, z których rozpościera się widok na kopulaste szczyty Gorców, a w oddali można dostrzec Tatry, Pieniny i Beskidy.

Szlak, który wybraliśmy to szczyt Magurki i znajdująca się tam jedna z wież. 

Wycieczkę należy rozpocząć w Osiedlu Forendówki w Ochotnicy Górnej.

Przy drewnianej rzeźbie górala należy skręcić w prawo, kierując się wąską ścieżką, wnoszącą się ostro ku górze. Już po kilkunastu minutach dochodzimy do pierwszej atrakcji jaką jest Kurtynowa Koliba - najstarszy zachowany, nie sakralny zabytek w Gorcach, z 1839 r. Miejsce mocno związane z II wojną światową. Stacjonowali tam partyzanci oraz ukrywani byli ocaleni lotnicy z katastrofy Liberatora.

Warto podkreślić, że wędrówka przebiega Szlakiem Wołoskim. Po drodze można dostrzec tablice informacyjne, bogate w opisy i ciekawostki.

Po około 40 minutach wędrówki, wyłoni się wieża widokowa na Magurkach. Obiekt z solidną konstrukcją i ciekawą architekturą, typową dla kościołów gotyckich tego regionu. Bez obaw możecie wyjść na samą górę zabierając ze sobą dzieci. Gwarantujemy niezapomniane widoki rozciągających się w każdą stronę gór.

Wycieczka należy do łatwych, bardzo widokowych, oraz bogatych historycznie, czego można chcieć więcej?! A no można! Mianowicie spędzić wieczór w towarzystwie bąbelków i biczy wodnych w Termie Bania :) Jest to idealna pora dla osób, które nie przepadają za tłumem, a i bilety w godzinach wieczornych są tańsze. 

Tak więc jeżeli nie macie pomysłu na jednodniową wycieczkę w okolicach Podhala, mamy dla Was świetną propozycję aktywno - relaksacyjną :)

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij