26 lis 2018

NIE! dla plastikowych słomek!

Niedawno informowaliśmy Was, że Terma Bania będzie wdrażać kolejne proekologiczne rozwiązania, tym samym wspierając ochronę środowiska. Dziś możemy już ogłosić, że nie znajdziecie u nas plastikowych słomek, a nasze jednorazowe plastikowe naczynia zamieniamy na naczynia wielokrotnego użytku!

Włączyliśmy się do akcji Noizz.pl “Tu pijesz bez słomki”, czyli #suckingsucks. Akcja ta wpisuje się z nurt walki o czyste oceany fundacji Lonely Whale - “For a Strawless Ocean”. Zrezygnowaliśmy z podawania słomek do drinków i innych napojów, aby nie przyczyniać się do stale rosnącego zanieczyszczenia plastikiem, które w szczególny sposób dotyka istoty żyjące w oceanach. Pełną listę obiektów, które wspierają tę inicjatywę znajdziecie tutaj: mapa.

Rezygnacja ze słomek to także symboliczne zerwanie z egoistycznym podejściem do środowiska naturalnego, za które jesteśmy wszyscy w równym stopniu odpowiedzialni. Terma Bania od samego początku stawiała na proekologiczność - więcej przeczytacie w tym artykule

Wkrótce jednorazowe plastikowe kubki także pójdą w zapomnienie. Nasze nowe ekokubki, wykonane z wysokiej jakości tworzywa, są przeznaczone do wielokrotnego użytku, dzięki czemu ograniczymy wykorzystanie plastiku i niepotrzebne zaśmiecanie planety. We wszystkich strefach staną także kosze do segregacji odpadów, dzięki czemu też nasi goście będą mogli przyczynić się do pozytywnego, zielonego ruchu Termy Bania w imię ochrony Matki Ziemi.

 

zapisz się do newslettera termy bania
bądź na bieżąco

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij